Kurucumuzdan Mesaj

"İnsan iki kanatla hayat yolculuğuna başlıyor; biri aldığı nefes, diğeri yudumladığı süt. Sütümüzün anne sütü gibi "A2 protein" içerdiği gerçeğinden hareket ediyoruz. Üstelik ürettiğimiz zengin sütün "A2" olduğunu Türkiye'nin bilim otoritesi TÜBİTAK onaylıyor."

Merhaba Dostlar,

Sizlerle karşılaşmanın titiz telâşı ve heyecanı içerisindeyiz. Öncelikle önemsediğimiz bir yönümüzü tanımanızı istiyoruz. Bizden duyduklarınız reklam içeriği taşımayacak. Etkileyici yaldızlı sözcükler ve görüntülerle reklam yapmak yerine, sadece süt ve süt ürünlerimizi, nerede ve nasıl üretip sunduğumuzu en şeffaf biçimde sizlerle paylaşacağız.

ÖZEL İNEK, ZENGİN SÜT.

İneğin “özel”i mi olur, nedir bu ÖZEL İNEK? Sütünü sizlere sunduğumuz sürümüz “genetik” olarak tanımlı, kıymeti tescilli olma özelliğiyle dünyanın seçkin ineklerinden oluşurken, bu özellikleriyle ülkemizde tektir. Daha birçok özellikten oluşan bu “ÖZEL İNEK” tanımının detaylarını paylaşımlarımızın satır aralarında bulabilirsiniz.

ZENGİN SÜT

Süt var, “ZENGİN SÜT” var.

İnsan iki kanatla hayat yolculuğuna başlıyor. Biri aldığı nefestir, diğeri yudumladığı süttür! İlk yudumlanan sütün değerlerine ortak içerikler taşıyan A2 Süte “ZENGİN SÜT” diyoruz. Sütümüzün anne sütü gibi A2 olduğu gerçeğinden hareket ediyoruz. Üstelik ürettiğimiz zengin sütün “A2” olduğunu Türkiye'nin bilim otoritesi TÜBİTAK onaylıyor.

Sütümüzdeki “ZENGİN”lik sadece bununla da kalmıyor. En iyi ineklerden en iyi sütü üretiyoruz. Sütü işlemiyoruz ve pastörizasyon dışında bir işleme tabi tutmuyoruz. Sütün yağını almıyoruz ve süte yağ eklemiyoruz. Doğallığını, kalitesini ve lezzetini tamamen koruyoruz. 

Mehmet Akif Hut

Alasüt Jersey Çiftliği Kurucusu, Uluova Süt Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Paylaş