Hikayemiz

Bembeyaz Bir Hayaldi, Gerçek Oldu!

Süt dedik, sağlık ve mutluluk dedik… Bembeyaz, tertemiz bir hayal kurduk ve bu hayalimizi gerçekleştirmek için bilimle, sevgiyle, azimle çalıştık…

Süte sağlık ve mutluluk katan bir marka yarattık. Gücümüzü, doğadan ve bilimden aldık! Ezber bozan, yenilikçi girişimlerimizi ve iş modellerimizi özgün hale getirdik. Üretimden tüketime uzanan tüm süreçlerinde dünyanın ve Türkiye’nin saygın bilimsel kurumlarından aldığımız onaylarla fark yarattık!

Doğaya saygılı, sürdürebilir bir üretim, tüketiciye aynı kalite ve sağlıkta ürünler sunma anlayışıyla başladık yolculuğumuza. İnsan doğasına en yakın, en sağlıklı sütü üretirken tüketicimizin gönlüne taht kuran sağlıklı lezzetler oluşturmayı hedefledik. 7’den yetmişe herkesin güvenle tüketeceği süt ve süt ürünleri oluşturmak için çalışmalara başladık! Ama ilk adımımızı, sütün “Ala”sını bulmak için attık.

“İnsan için en yararlı, en doğal süt hangisi?” sorusuyla başladık araştırmalarımıza. Bu soru, bilim insanlarının katkılarıyla bizi 10.000 bin yıl önceye götürdü. Sütündeki protein yapısı mutasyona uğramamış ineklerden elde edilen, insanın doğasına en uygun, en kolay sindirebileceği sütün A2 süt olduğunu öğrendik. Genetik bilimin yaklaşık 30 yıl önce keşfettiği ve insan sağlığına olan katkıları üzerine büyük araştırmaların devam ettiği, yeni yararlarının keşfedildiği A2 süt, vazgeçilmezimiz oldu.

Çanakkale’nin bereketli topraklarında çok büyük bir yatırım yaptık. 2015 yılında uluslararası üretim özellikleriyle ülkemizin en büyük ve Türkiye’yi İlk’lerle tanıştıran Uluova Çiftliği’ni kurduk. Dünyanın en önemli çiftliklerinden genetik değişime uğramamış, yalnızca A2 süt veren ineklerini genetik bilimcilerin yardımıyla saptayarak çiftliğimize getirdik. Sütleriyle insanlara sağlık sunan ineklerimizin mutluluğunu da düşündük. Çiftliğimizde uluslararası kuruluşlardan sertifikalarla belgelediğimiz refah koşulları sağlanan ve yalnızca A2 süt veren mutlu ineklerimiz var.

Bugün, sağlıklı ve iyi yaşamı desteklemek adına verdiğimiz çabaların sonucu, yenilikçi Ala Süt markamızı sağlığının kıymetini bilenlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Biz, Türkiye'nin TUBİTAK MAM onaylı ilk A2 sütünü üretiyor, bu zamana kadar tüketiciye hiç sunulmamış %100 A2 proteini içeren sütümüzü ve bu sütten ürettiğimiz ürünleri daha çok kişiyle buluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Değerlerimiz

ALA SÜT ULUOVA ÇİFTLİĞİ

Kurumsal