A2 süt nedir?

A2 süt nedir?

"İnek sütü hem A1 hem A2 beta kazein içeriyor. Yaşam sütü olarak da bilinen A2 sütü, belirli A2 beta kazein proteinleri içeren doğal bir inek sütüdür."

İnek sütü yüksek kalitede protein kaynağıdır. Protein, kazein ve peynir altı suyu (whey) olarak iki ayrı formda sütte bulunur. Kazeinin ise A1 ve A2 beta-kazein olarak iki ayrı formu vardır. İnek sütü hem A1 hem A2 beta kazein içeriyor. Bununla birlikte, belirli inek ırkları  yalnızca A2 beta-kazein proteini içeren süt üretir. Bu inek sütüne A2 sütü denir. A2 inek sütünün ve geleneksel inek sütünün protein dışındaki tüm bileşenleri aynıdır.

A2 Süt, katkı maddesi içermeyen saf ve doğal süttür. A2 tipi beta-kazein proteini açısından zengindir, çünkü doğal sadece A2 proteinini üreten özel seçilmiş ineklerden elde edilir. Tüm inek sütü proteinler  içerir. A2 süt, adece A2 protein üreten ve A1 protein içermeyen belirli bir ineklerden elde ediliyor. İlkel inekler (tıpkı koyun, keçi ve manda gibi) süte özellikle A2 kazein proteini içeren özel bir protein bileşimi verir.Sadece A2 proteinleri üreten ve A1 proteini içermeyen belirli inek türlerinden elde ediliyor. İlkel inekler (tıpkı koyun, keçi ve manda gibi) süte özellikle A2 kazein proteini içeren özel bir protein bileşimi verir. 

Araştırmalar, A2 proteinlerinin vücut tarafından A1'den farklı şekilde sindirildiğini gösteriyor. Örneğin, A1 proteinleri BCM-7'ye ayrılır . BCM-7 (BetaCasoMorphine-7), A1 proteininin parçalanmış ve opioid yapısına sahip bir partikülüdür. A2 proteinleri genellikle iyi tolere edilir. Bu, A2 sütü birçok insan için normal süte bilinçli bir alternatif yapar. A2A2, bildiğiniz gibi normal inek sütünden yalnızca 1 puan farklıdır, küçük bir fark, büyük bir fark yaratabilir.

Etiketler:

Paylaş